به دلیل نوسانات شدید ارزی لطفا قبل از ثبت سفارش قیمت و موجودی را تلفنی چک کنید. | 02191002906

فراهم کردن فروشگاه‌های اپلیکیشن شخص ثالث در اندروید 12

ertebatministrator 1399/07/10

نشریه گوگل

گوگل با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در اندروید 12
بستر مناسب‌تری برای نصب و استفاده از فروشگاه‌های اپلیکیشن شخص ثالث فراهم خواهد شد.

فروشگاه‌های اپ پلتفرم‌های موبایلی
یعنی اپ استور اپل و پلی استور گوگل مدت‌ها است که با انتقاداتی از سوی توسعه‌دهندگان روبرو میشود. منتقدان گفته اند این دو فروشگاه از قدرت خود برای انتشار اپلیکیشن‌ها سواستفاده می‌کنند و شرایط رقابتی منصفانه‌ای را به وجود نمی‌آورد.

اندروید 12 post 2

اکوسیستم اپل

در این اکوسیستم کاربران برای نصب اپلیکیشن‌ها باید از اپ استور استفاده کنند،
اما در اندروید به خاطر آزادی‌های که موجود است، کاربران می‌توانند برنامه‌های خود را از فروشگاه‌های جایگزینی مثل اپیک استور و… دانلود کنند. حالا به‌نظر می‌رسد که فرآیند استفاده از فروشگاه‌های شخص ثالث قرار است در نسخه بعدی اندروید ساده‌تر خواهد شد.

  • گوگل اخیرا در پستی در وبلاگ خود اعلام کرده که در اندروید 12 امکان نصب اپ از فروشگاه‌های جایگزین راحت‌تر می‌شود:برخی توسعه‌دهندگان بازخوردهایی به ما داده‌اند تا بدانیم که چگونه می‌توانیم تجربه کاربری نصب فروشگاه‌های نرم‌افزاری جایگزین را روی دستگاه‌ها بهتر کنیم.
  • در واکنش به این بازخوردها باید بگوییم که تغییراتی را در اندروید ۱۲ (نسخه سال آینده اندروید) اعمال خواهیم کرد تا مردم راحت‌تر بتوانند از سایر فروشگاه‌ها استفاده کنند و در عین حال امنیت دستگاهشان به خطر نیفتد.

گوگل متذکر شد که همین حالا هم بسیاری از تلفن‌های اندرویدی با دو فروشگاه اپ به بازار می‌آیند؛
مانند گوشی‌های سامسونگ علاوه بر پلی استور از گلکسی استور نیز برخوردارند. با این حال، هنوز مشخص نیست که بستر جدید استفاده از فروشگاه‌های شخص ثالث چگونه خواهد بود. فراموش نکنید که فرآیند توسعه اندروید بسیار کند میباشد و اگر همه چیز خوب پیش برود ممکن است دو سال طول بکشد
تا اکثر گوشی‌های اندرویدی بتوانند از این قابلیت استفاده کنند.

سهم ۳۰ درصدی

اطلاعیه فوق همراه با تغییر تازه‌ای در قوانین پلتفرم اندروید اعلام شده
که مانع از دور زدن روش‌های پرداخت درون برنامه‌ای گوگل می‌شود. شرکت‌هایی مثل نتفلیکس و اسپاتیفای از کاربران خود می‌خواستند پرداخت‌ها را به‌طور مستقیم انجام دهند تا نیازی به پرداخت سهم ۳۰ درصدی گوگل نباشد. اما حالا این شرکت‌ها باید تا ماه سپتامبر ۲۰۲۱ خود را با این قوانین جدید تطبیق دهند.

اندروید 12 post 2

چند وقت پیش اسپاتیفای، اپیک، مچ گروپ و بیس‌کمپ علیه اپل متحد شدند تا سهم ۳۰ درصدی پرداخت‌های اپ استور را از بین ببرند. حالا این اقدام تازه گوگل برای سخت‌تر کردن شرایط می‌تواند انتقادات را متوجه این غول بزرگ دنیای فناوری کند.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

متن دیدگاه*

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

کالا هایی که دیده ایید !
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
ارتباط مارکت
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
تماس با ما
ارتباط مارکت